Süper Lig’in geleceği belli oldu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, hakem Halil Umut Meler’e yapılan saldırının ardından süresiz ertelediklerini açıkladıkları tüm liglerdeki maçların 19 Aralık Salı günü yeniden başlayacağını bildirdi.

TFF Yönetim Kurulu, Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirdiği toplantıda, Süper Lig’de 11 Aralık’ta yapılan MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçının bitimiyle, başkent ekibinin başkanı Faruk Koca ile iki kişinin hakem Halil Umut Meler’e saldırısının ardından gelişmeleri değerlendirdi.

Büyükekşi, toplantı sonrası düzenlediği basın toplantısında, olaylı maç gecesi süresiz ertelediklerini açıkladıkları liglerdeki tüm maçların 19 Aralık Salı gününden itibaren yeniden başlayacağını duyurdu.

TFF Başkanı, Süper Lig’de 19 Aralık Salı günü 17. hafta karşılaşmalarının, ertelendiği için bu hafta sonu yapılmayacak 16. hafta karşılaşmalarının ise 10 Ocak 2024 haftasında oynanacağını da belirtti.

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca ile ilgili konuşan Mehmet Büyükekşi şunları söyledi:

“Biz Faruk başkanı yıllardır tanıyoruz. Böyle biri değildi. Bir sağlık durumu oldu. Ne olduğunu bilmiyoruz ama bizim konumuz bu değil. Konu adalete gitmiştir ve gereken yapılmıştır. Biz gereken sevkleri hem Faruk bey hem Ankaragücü ile ilgili yaptık. Disiplin Kurulumuz geçtiğimiz dönemlerde ne karar verildi. Onlar karar verecek. Bizim onlara bir şey deme yetkimiz yok. Nasıl mahkemelere bir bakan veya cumhurbaşkanı müdahale edemiyorsa biz de hukuk kurulumuza müdahale edemiyoruz. Bizim üst kurulumuz Tahkim. Tahkim’e gidilir eğer PFDK kararlarıyla ilgili bir düzenleme yapılması gerekiyorsa Tahkim yapar. Benim bir şey söylemem bir yönlendirme olur. Bu yüzden bir şey söylemek istemiyorum.”

İSTİFA SORUSU

TFF Başkanı Büyükekşi ‘İstifa edecek misiniz’ sorusuna yanıt verdi: Lütfen pozitif olun, dedikodularla uğraşmaya gerek yok. Güzel şeyler oluyor, destek olun

BAHÇELİ “DEVAM ETMELİ” DEDİ

MHP lideri Devlet Bahçeli, hakem Halil Umut Meler’in yumruklu saldırıya uğramasıyla ilgili “Maçların süresiz olarak ertelenme kararıyla birlikte, hakemlerin maçlara çıkmama çağrısının tekrar gözden geçirilmesini ümit ediyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x