iPhone Sahiplerini Çıldırtan Problem: iOS 17’ye Geçiş Yapan Cihazlar Şimdi de Wi-Fi Sorunu ile Karşı Karşıya!

Geçtiğimiz ay yeni iPhone 15 serisi ile beraber yayınlanan iOS 17, kullanıcı deneyimini hayli olumsuz etkileyen çeşitli teknik problemler nedeniyle eleştirilmeye devam ediyor. Son olarak yeni işletim sisteminin bazı iPhone modellerinde çeşitli Wi-Fi sorunlarına yol açtığı iddia ediliyor.

Detaylar ?

Kaynak: https://www.reddit.com/r/iphone/comme…

Apple’ın geçtiğimiz haftalarda yeni nesil iPhone cihazları için yayınladığı iOS 17, özelliklerinden çok, beraberinde getirdiği çeşitli sorunlar nedeniyle konuşuldu.

Yeni işletim sistemi, ilk etapta sadece iPhone 15 Pro modellerinde yaşanan aşırı ısınma ve hızlı pil tüketimi problemlerinden sorumlu tutuldu.

Ancak ilerleyen süreçte iOS 17’ye geçiş yapan kullanıcıların şikayetleri çığ gibi büyüdü. Apple, bunun üzerine geçtiğim günlerde mevcut sorunların çözüldüğünü iddia ettiği yeni bir güncelleme yayınladı.

iOS 17.0.3 sürümü ile bazı öne çıkan problemler çözüldü çözülmesine ama yeni bir arızayı da beraberinde getirdi.

Reddit başta olmak üzere çeşitli platformlarda sesini duyurmaya çalışan kullanıcılar, telefonlarında yeni sürümden sonra bazı Wi-Fi problemleri yaşadıklarını dile getiriyor.

iPhone sahiplerinin paylaşımlarına göre, birçok cihaz WiFi ağına bağlı kalmaya devam etse de hiçbir veri aktarımı yapamıyor.

Bazıları internet bağlantısının kendiliğinden düzeldiğini öne sürerken, kimileri ise uçak modunun etkinleştirip ardından tekrar devre dışı bırakıldığında sorunun çözüldüğünü iddia ediyor.

Öte yandan, kaç kişinin mevcut bağlantı sorunlarından etkilendiği konusu belirsizliğini korumakta. Tahmin edeceğiniz üzere, Apple kısa sürede gündeme oturan Wi-Fi sorunu hakkında henüz resmi bir açıklamada bulunmadı.

Peki siz iOS 17’nin söz konusu teknik sorunları hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x