Dolmuş deterjan gözünü tek hamlede arındırıyor! Gereken sadece diş fırçası

Çamaşır makinesinin deterjan gözünde biriken kalıntılar ve kireçlenme kötü kokulara neden olabilir. Aynı zamanda makine performansının düşmesine neden olur.

Çamaşır makinesinin çok daha verimli çalışması için yapılması gereken çeşitli yöntemler bulunur. Bu yöntemleri dikkate aldığınızda deterjan bölmesini kolayca arındırabilirsiniz.

Deterjan gözünü çıkarıp temizlemeden önce makine fişini prizden çekmeyi unutmayın. Makinenize bağlı olarak deterjan gözünü çıkarabilirsiniz. Bunun için kullanım kılavuzunda yardım alabilirsiniz.

Deterjan gözünü çıkarmak için göz tabanında bulunan düğmeyi, tutulacak noktayı sıkmanız veya çekmeniz gerekebilir. Çıkardıktan sonra temizleme işlemi kolaylaşacaktır.

Deterjan gözünü çıkardıktan sonra su ve sabun içeren sıcak suyla dolu bir kabın içine koyun. Deterjan gözünü bu suyla güzelce yıkayın. Kalıntıları daha iyi çıkarmak için diş fırçasından yardım alabilirsiniz.

Yüzey kısmının tamamen temiz olduğunu fark edene kadar bu işlemi sürdürün. Lekeli kalıntılar için karbonat ve sıcak su karışımını deneyebilirsiniz. Bu sayede pek çok kirli alanı kolayca çıkarabilirsiniz.

Ardından Temizlik maddesini iyice durulayın ve deterjan gözünü kurulayın. Gözü dilerseniz kurumaya bırakabilirsiniz. Ancak makineye takmak istiyorsanız bir bezle silebilirsiniz.

Deterjan gözünü temizledikten sonra, çamaşır makinesinin içini temizlemek için bir makine temizleme programı çalıştırabilirsiniz. Bu, makinedeki deterjan birikintilerini ve kötü kokuları gidermeye yardımcı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x