Binance Son Raporunu Yayınladı: Bu Altcoinler Dikkatleri Çekiyor!

Binance 3. çeyrek raporu, yüksek faiz oranları nedeniyle kripto piyasasını ‘zorlu’ olarak değerlendiriyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası, bireysel oyuncular için zaman zaman parlak noktalar olsa da piyasanın kasvetli bir resmini çiziyor.

Binance 3. çeyrek raporu: Piyasa için zorlu bir dönem oldu!

Önde gelen kripto para borsası Binance, 3. çeyrek piyasa nabzı raporunu yayınladı. Raporda, kripto piyasası için zorlu bir çeyrek olduğunu doğruladı. Rapora göre, Deutsche Bank, Sony ve PayPal gibi kurumsal oyuncuların piyasaya girmesi acının bir kısmının telafi etmeye yardımcı oldu.

Bununla birlikte, piyasa birçok sektörde düşüş gösterdi. Küresel kripto piyasası kapitalizasyonu, “‘daha uzun süre daha yüksek’ faiz oranı söyleminin devam etmesiyle” bir önceki çeyreğe göre (QoQ) %8,6 düştü. Kaynak yaratma 2020’nin 4. çeyreğinden bu yana en düşük seviyedeydi. Ayrıca, bir önceki çeyreğe göre %21,4 azaldı. Ancak, altyapı diğer sektörlerden önemli ölçüde daha iyi performans gösterdi.

Raporda bu altcoin’ler dikkatleri çekiyor

Binance raporuna göre NEAR büyük bir istisna olmakla birlikte, Blockchain’lerde faaliyet biraz azaldı. Bir önceki çeyreğe göre yaklaşık %120’lik bir artışa tanık oldu. NEAR ayrıca Ağustos ayında başlayan aktif adreslerde bir artış gördü. Bu arada borsanın tokeni olan BNB keskin bir düşüş yaşadı. Diğer tarafta, lider altcoin Ethereum hafifçe yükselirken ve Solana hafifçe düştü.

Kilitli toplam değer (TVL), gerçek dünya varlıklarının akınına rağmen merkezi olmayan finans genelinde %13,1 düştü. Bununla birlikte, likit staking %10,5 artış gösterdi. Ethereum, %18,6’lık düşüşe rağmen TVL’nin %55,1’i ile lider Blockchain oldu. Bu arada, Tron’un TVL’si bir önceki çeyreğe göre %17,9 arttı. Tether, stablecoin piyasasındaki payının %67,2’sini oluşturdu.

Binance raporu: NFT’ler ve Oyun Tokenleri’nde işler kesat!

Bir diğer tarafta Non Fungible Token (NFT) satışları düşüşünü sürdürdü. Eylül ayı, yaklaşık 300 milyon dolar ile Ocak 2021’den bu yana NFT satışları için en kötü ay oldu. O ayki ortalama satış fiyatı 38,17 dolar olurken, Ağustos 2021’deki 791,84 dolarlık en yüksek seviyeye geriledi. Ancak, Eylül ayındaki keskin düşüşe rağmen NFT’lerle yapılan işlemler genel olarak artış gösterdi.

Oyun tokenları, bir önceki çeyreğe kıyasla %44,9’luk düşüş gördü. Böylece, fiyatta da kayıp lideri oldular. Buna rağmen, NFT satışlarında başı çektiler. Web3 oyunlarının %28’inden azı yayına girdi. Bu arada Binance, Google’ın Play Store’daki oyunlarda NFT’lere izin verme kararının piyasaya yeni bir ivme kazandırabileceğini söylüyor. Sweat Economy ve SuperWalk, benzersiz aktif cüzdanlara göre sırasıyla ikinci ve üçüncü sırayı aldı. Böylece, play-to-earn oyunlarına olan ilginin arttığını gösterdi.

2023’ün 3. çeyreğinde kripto para fiyat performansı. Kaynak: Binance

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, en büyük on coin’den altısı bu yıl artış kaydetti. Solana (SOL) %113,73 artışla en iyi gösteriye sahip oldu. Ton ise %3,11 düşüşle listeye giriş yaptı. Lider kripto para Bitcoin şu ana kadar %63,05, lider altcoin Ethereum ise %39,9 artış gösterdi. Binance tokeni BNB 2023 yılının 3. çeyreğinin sonunda %12,77 değer kaybetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x