Samsung Galaxy S24 Ultra’nın kamera detayları belli oldu

Samsung’un gelecek yılında piyasaya süreceği amiral gemisi telefonları hakkında şimdiden sızdırılan bilgilere göre, Galaxy S24 Ultra modeli öne çıkıyor. Bu modelde daha gizli bir kamera sisteminin kullanılacağı belirtiliyor. Özellikle 200MP’lik yeni bir kamera sensörünün bu telefonda olacağına dair bilgiler var.

Bir duyumcu olan Itnyang, Twitter’da artık bulunmayan bir hesapta Galaxy S24 Ultra’nın 48MP bir sensöre sahip olacağını ve bu sensörün 5x zoom yapabileceğini iddia etti. Aynı duyumcu, Samsung’un aslında 50MP bir sensör ve 10x zoom üzerinde çalıştığını, ancak görüntü kalitesi konusunda endişeleri olduğu için bu planından vazgeçtiğini öne sürdü.

Samsung Galaxy S24 Ultra’nın kamera detayları belli oldu

Farklı bir duyumcu olan Ice Universe, Galaxy S24 Ultra’nın 50MP bir telefoto kamera ile geleceğini ve bu kameranın 3x optik zoom yapabileceğini belirtti. Bu sensörün boyutunun Galaxy S23 Ultra’da kullanılan 10MP telefoto kameranın sensöründen daha büyük olduğunu söyledi. Ayrıca Galaxy S24 Ultra’nın, Galaxy S23 Ultra’da kullanılan ISOCELL HP2’nin daha optimize edilmiş bir versiyonu olan 200MP ISOCELL HP2SX kamera sensörüne sahip olacağını iddia etti.

Galaxy S24 Ultra’nın kamera sisteminin genel olarak daha gizli olabileceğini söyleyebiliriz. Ancak telefonun sadece kamera özellikleriyle değil, diğer donanımsal özellikleriyle de öne çıkacağını belirtmekte fayda var. Özellikle titanium bir çerçevesi olacağı, OLED ekranının daha parlak olacağı ve ya Exynos 2400 ya da Snapdragon 8 Gen 3 gibi daha hızlı bir işlemciye sahip olacağı söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x