KADEM duyurdu: Kadın Araştırmaları Kongresi’ne bildiri başvuru süresi uzatıldı

KADEM, literatüre katkı sağlamak ve üretilen bilgi birikimini yaygınlaştırmak adına her sene, KADEM Kadın Araştırmaları Dergisi öncülüğünde, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi, İbn-i Haldun Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi ortaklığıyla akademik kongre düzenliyor. 

KADEM, kadınların kamusal yaşama ve toplumsal kalkınmaya katkılarını sivil toplum yapılanmaları ve toplumsal cinsiyet adaleti odağında bu kez, “Sivil Toplum ve Kadın” başlığıyla değerlendirmeye açıyor. 2 Kasım 2023 tarihinde 9. kez düzenlenecek Kadın Araştırmaları Kongresi’nde, sivil toplum ve kadın ilişkisi, tarihsel süreçler, sosyal yapılar, etik, estetik ve politik değerler, adalet, kalkınma ve temsiliyet başlıklarının ele alınması planlanıyor. Başkanlığını Uludağ Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Bengül Güngörmez AKOSMAN’ın yapacağı kongrede bildiri sunmak isteyenlerin, bildiri özetlerini 11 Ağustos 2023 tarihine kadar e-mail ile ulaştırması gerekiyor.

Kadın Araştırmaları Kongresi’nde sunulacak bildirilerle; belirlenen başlıklar etrafında fikir alışverişine imkân verilerek bilgilerin ve deneyimlerin paylaşılacağı disiplinlerarası bir tartışma platformunun oluşturulması hedefleniyor. Kongrede aynı zamanda sivil toplum ve kadın ilişkisine dair ülke sosyal politikalarının, yeni stratejilerin ve uygulamaların alt yapısınıa katkı sağlanması amaçlanıyor.

BİLDİRİ KONU BAŞLIKLARI:

Sivil Toplum Kavramı ve Felsefesi

Kadın Hareketleri ve Sivil Toplum

Resmi İdeoloji- Devlet ve Sivil Toplum

Afet ve Sivil Toplum

Medya ve Sivil Toplum

ÖDÜL VE ŞARTNAME:

Yapılan başvurular sonunda kongrede sunulmaya değer görülen bildiriler, 21 Ağustos 2023’te ilan edilecek. Birinci makalenin 20.000, ikincinin 15.000 ve üçüncünün de 10.000 TL ile ödüllendirileceği kongreye bildiri başvuruları, [email protected] adresinden e-posta aracılığı ile yapılabilecek. Bildiri özetlerinin en son 11 Ağustos 2023 tarihine kadar ulaştırılması gerekiyor. Bildirilerin tam metinlerinin son teslim tarihi ise 13 Ekim 2023.

NOTLAR:

Değerlendirilmek üzere iletilen bildiri özetleri 750-1000 kelime arasında olmalıdır.

Bildiri özetinde araştırmanın yöntemi ve muhtemel bulgularına yer verilmelidir.

Sunulmak üzere kabul edilen bildiri özetleri kongre kitapçığında yer alacaktır.

Kabul edilen bildiri tam metinleri arasından seçilen ilk üç bildiri ödül almaya hak kazanacaktır.

Sunulmak üzere kabul edilen bildiri metinleri, editörlü bir kitap olarak yayınlanacaktır.

Kongreye katılım ücretsizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x