Doğalgaz ve Elektrik Faturaları Uçacak!

Elektrik ve doğalgaza yeni zam kapıda bekliyor. Yeni zamla elektrik ve doğalgaz faturaları resmen 2 katına çıkacak. Doğalgaz ve elektriğe zam iddiası yerini zam tarihine bıraktı. İşte elektrik ve doğalgaza zam gelecek tarih…

Enerji üretimindeki kaynakların maliyetleri günden güne artarken bu durum başta elektrik ve doğalgaz fiyatlarına da zam olarak yansımasına neden olacak. Elektrik fiyatı ile doğalgaz fiyatına gelecek zamlar sonrası elektrik dağıtım şirketlerinin enerji yönetimi bedeli yüzde 20 ila 30 arasında artış gösterecek.

ELEKTRİK VE DOĞALGAZA NE ZAMAN ZAM GELECEK?

Elektrik ve doğalgaza zam geleceği iddiaları kuvvetli bir şekilde gündemde yer alırken, zamların uygulanacağı tarihte konuşulmaya başlandı. Bu kapsamda 1 Ekim itibari ile elektrik ve doğalgaz faturalarının zamlanacağı öngörülüyor.

EKİM’DE ELEKTRİĞE NE KADAR ZAM OLACAK?

Son haftalarda gündeme gelen elektrik fiyatı ile doğalgaz fiyatı için zam beklentileri gitgide somut bir hale bürünüyor. Ekonomik veriler bu kışın daha çetin geçeceğini gösterirken vatandaş elektrik faturası ve doğalgaz faturası karşısında bir hayli zorlanacak.

Sektördeki iddialara göre, elektrikte sanayi ve ticarethane tarifelerine yönelik 1 Ekim’den itibaren geçerli olmak üzere yüzde 20 oranında zam bekleniyor. Konuya ilişkin resmi makamlardan ise henüz açıklama gelmedi.

Türkiye’de elektrik fiyatı mesken aboneleri için 1 kWh aylık toplam 240 kWh’e kadar 1,48 TL, 240 kWh’ten fazlası için 2,22 TL’dir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x